Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Archyvas

  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017-09-28  Monika Levickaitė. Laipteliu žemiau, laipteliu aukščiau


Augau aš Mažeikių namo kieme, kuriame tilpo visas mano kūrybos pasaulis: tėčio medžio dirbtuvės, mamos sukarpytos paklodės ir vaikiškos mano rašytos knygos iš 12 puslapių, susegtos „krokodilu“. Tada užsiniaukė gimnazijos debesis ir pritildė vidinius troškimus iki MUTE režimo. Pabudau tik sulaukusi dvidešimt ketverių, išgirdusi rebefingo sesijos metu skambantį raginimą: „Dabar pabandykit pajausti, kuo jūs iš pačių širdies gelmių norite užsiimti.“ Rašymas ‒ mušė galvoj, toks tylus, bet lyg ėduonis landus sąžinės priekaištas. Kreivais žingsniais, su ryžto pritekliais ir nepritekliais, prasibrovusi pro baimes, aš atgaivinau paauglystėje užčiauptą norą kurti tekstus. Jau dvidešimt septynis kartus užpūčiau gimtadienio žvakutę, pakeičiau penkis vienas už kitą keistesnius darbus, šimtus kartų patyriau, ko patirt ne visada norėjau, bet laikas man padėjo prisijaukinti save, subrandinti savo kūrybos raiškos būdus ir jų nesigėdyti, o tik jais dalytis bei leisti gyventi patiems. Monika Levickaitė

2017-09-21  2017 09 21. Prancūzų rašytojai Evelyne Brisou-Pellen – 70 
Jauniesiems Lietuvos skaitytojams žinomos tik trys prancūzų rašytojos Evelyne Brisou-Pellen (g. 1947 09 21) knygos – „Vilkų žiema“, „Prakeikti maldininkai“ ir „Perverta kaukolė“, tačiau ji – itin produktyvi autorė, parašiusi arti pusšimčio kūrinių įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams. Šiose trijose į lietuvių kalbą išverstose knygose skaitytojas dalyvauja neįtikėtinai šiurpiuose nuotykiuose, į kuriuos papuola beturtis keliaujantis raštininkas Garenas Jaučiakulys.

2017-09-20  Festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ kviečia į susitikimus jaunimąSpalio 7 d., šeštadienį, festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ kviečia į susitikimus Druskininkų vaikus ir jaunimą. Abu susitikimai vyks centro „Dainava“ (Maironio g. 22) Perkūno salėje.

2017-09-07  Skaitymo festivalis kviečia palaikyti gerą formą


Rugsėjo 8–9 dienomis Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje vyks Skaitymo festivalis. Trečiąjį kartą vyksiančio festivalio rengėjai kviečia ateiti ir dalyvauti skaitymo maratonuose, mankšti smegenis, treniruoti vaizdutę, šokinėti per pastraipas.

2017-09-06  Rašytojas Justinas Žilinskas: „Knyga „Melų medis“ – neplokščias detektyvas“Tarp visos gausios verstinės literatūros paaugliams paklysti lengva. Kiekvienas viršelis žada nepakartojamus nuotykius, paslaptis, įspūdžius, magiją, o žiūrėk, čia tik pirma ciklo knyga, yra dar trys, o gal keturios. Todėl ir Frances Hardinge „Melų medį“ (Nieko rimto, 2017) atsiverčiau atsargiai (tik perskaitęs visą sužinojau, kad ji gavusi porą rimtų apdovanojimų), ir netrukus, kad ir kaip banaliai tai beskambėtų, nebegalėjau padėti į šalį.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.