Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Kimberly Brubaker Bradley „Karas, kurį galiausiai laimėjau“

 

 


Karas, kurį galiausiai laimėjau: romanas / Kimberly Brubaker Bradley; iš anglų kalbos vertė Inga Tuliševskaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2018. – 319 p. – ISBN 978-609-441-547-0

Amerikiečių rašytoja Kimberly Brubaker Bradley (g. 1967 m.) skaitytojams jau pažįstama iš knygos „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“, kurio pagrindinius personažus – dešimtmetę Adą, jos mažąjį broliuką Džeimį ir prieš savo valią jų globėja tapusią Suzaną – jau spėjo pamilti skaitytojai tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. „Karas, kurį galiausiai laimėjau“ – pirmosios knygos tęsinys, kuriame vaikai toliau kovoja už savo teisę gyventi ir būti laimingiems, jei net tuo metu siaučia Antrasis pasaulinis karas ir vyksta daug baisių dalykų.

Paklausta, ar bus dar viena knyga apie Adą, rašytoja atsako: „Dar nežinau. Galbūt?“


Gali galvoti, kas tik patinka, bet tai nereiškia, kad tuo tiki.

Ada kartu su mažuoju broliuku Džeimiu gyvena globėjos Suzanos namuose, tačiau Adai vis dar sunku patikėti, kad pagaliau viskas bus gerai.

Ir tikrai nelengva tikėti gražia ateitimi, kai tebevyksta Antrasis pasaulinis karas. Net jei nuošaliame Anglijos kaimelyje karas ir turėtų būti toli, jis vis tiek arčiau, negu norėtum.

Tačiau Ada yra tikra kovotoja. Ji išmoko vaikščioti bei jodinėti net ir su nesveika koja, jos nepalaužė nei skurdas, nei nemylinti mama. Ada sugebės pasipriešinti bet kokiai neteisybei.

Gali galvoti, kas tik patinka, ir vieną dieną gal tuo patikėsi.
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.