Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Gegužės 20 d. minimas prancūzų rašytojo H. H. Malot jubiliejus
2020-05-20Būsimasis rašytojas Hectoras Henri Malot gimė Prancūzijoje, nedideliame Pajūrio Senos La Bujis miestelyje. Tiesa, žinios apie H. H. Malot vaikystę ir jaunystės metus – itin šykščios.


Žinoma, kad jo tėvas buvo notaras, tad pagal šeimos tradiciją autorius taip pat studijavo teisę Ruane ir Paryžiuje, dirbo notaro pasiuntiniu, o rašyti pradėjo gerokai vėliau, tapęs žurnalistu.

1859 m. išleido debiutinį romaną, tai buvo pirmoji trilogijos „Meilės aukos“ (pranc. Victimes d’Amour) dalis. Per visą savo karjerą H. H. Malot parašė daugiau nei 70 romanų, didžioji jų dalis skirta suaugusiųjų auditorijai. Tačiau daugelis  kūrinių neatlaikė laiko išbandymo ir mūsų laikais yra pamiršti. Išskyrus du vaikų literatūros klasika tapusius romanus: „Romenas Kalbri“ (pranc. Les Aventures de Romain Kalbris, 1869) ir „Be šeimos“ (Sans famille, 1878). Tiesa, „Romenas Kalbri“ rašytas negalvojant apie jaunųjų skaitytojų auditoriją, o „Be šeimos“ jau buvo sąmoningai kuriamas vaikams ir paaugliams.

Romanų pasirodymui didelės, galima sakyti, tiesioginės įtakos turėjo tai, kad H. H. Malot bendradarbiavo kuriant „Švietimo ir pramogų žurnalą“ (pranc. Le Magasin d’éducation et de récréation), kurį leido jo bičiulis leidėjas Pierre’as Julesas Hetzelis. Šis žurnalas siekė mokyti ir auklėti per žaidimą, o prie jo kūrimo prisidėjo pats Jules’is Verne’as, taip pat žymūs Prancūzijos mokslininkai, pedagogai, iliustratoriai. Būtent P. J. Hetzelis po „Romeno Kalbri“ sėkmės paskatino H. H. Malot parašyti panašų į jį pasakojimo dvasia romaną „Be šeimos“, tik pastarajame, atliepiant ano meto politinius įvykius, pasiūlė daugiau dėmesio skirti Prancūzijos geografijai, gimtosios šalies grožiui, įtraukti paprastų profesijų žmonių aprašymų.

Visą straipsnį skaitykite čia:

https://www.ibbylietuva.lt/naujienos/1830-m-geguzes-20-d-gime-prancuzu-rasytojas-hectoras-henri-malot/

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.