Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Archyvas

  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018-04-25  Vertėjo darbas – ilgos valandos pokalbių tik su verčiamu tekstu
Pasirodžius naujai knygai apie jos autorių ir dailininką kalbama daugiausiai. Vis dėlto jeigu knygą parašė užsienio autorius, kad ją galėtume skaityti gimtąja kalba, didelį darbą turi atlikti ir vertėjai.

2018-04-25  Liepą Nidoje vykstanti tarptautinė menų šventė skelbia esė konkursą


Tradicinis festivalis, rengiamas Thomo Manno kultūros centro, Nidoje vyksta jau daugiau nei du dešimtmečius. Kiekvienų metų programa formuojama pagal tam tikrą temą, iškeliančią šiandieniame pasaulyje aktualius istorijos, kultūros, visuomenės gyvenimo klausimus. Norėdamas skatinti jaunimo sąmoningumą bei dalyvavimą kultūriniame gyvenime, Thomo Manno kultūros centro kuratoriumas antrus metus iš eilės skelbia esė konkursą festivalio tema.

2018-04-24  Dauguma priemonių S. Daukanto gimimo metinių minėjimo programoje – besimokančiam jaunimui2018 m. sukanka 225-osios gimimo metinės Lietuvos istorikui, rašytojui ir švietėjui, vienam iš pirmųjų tautinio atgimimo ideologų – Simonui Daukantui. Vyriausybė patvirtino S. Daukanto gimimo metinių minėjimo programą.

2018-04-23  2018-ieji paskelbti prancūzų literatūros metaisLietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) 2018-uosius paskelbė prancūzų literatūros metais, taip siekdama atkreipti skaitytojų dėmesį į turtingus visame pasaulyje itin populiarios prancūziškai parašytos literatūros klodus.

2018-04-18  Paauglių mėgstamiausių knygų penketukasLietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas bei Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kvietė moksleivius rinkti 2017 m. perskaitytų mėgstamiausių knygų penketukus.

2018-04-16  „Lietuva skaito!“: skelbiamas konkursasVienos dienos skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito!“ jau ketvirtus metus iš eilės ruošiasi paminėti gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Ta proga rengiamas konkursas „Skaitymo pozos“ – parodyk, kaip skaitai tu?! Filmuok, montuok ir pasidalink savo video!

2018-04-16  Atidaryta paroda „Dailininkės vaikams: Lietuvos vaikams ir jaunimui skirtų leidinių iliustracijos (1918–1940)“Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39) veikia Lietuvos vaikams ir jaunimui skirtų leidinių iliustracijų (1918–1940) paroda „Dailininkės vaikams“. Paroda veiks iki gegužės 5 d.

2018-04-13  Knygos – galingas ginklasKovo mėnesį drauge su etikos ir tikybos mokytojomis bei bendraklasiais lankėmės gimnazijos bibliotekos darbuotojų paruoštame knygų pristatyme, kuris buvo skirtas savaitei „Be patyčių“.

2018-04-11  Gintarė Adomaitytė. Mes iš Filologų šalies (apie 50-ąjį Lietuvos mokinių Jaunųjų filologų konkursą, jo praeitį, dabartį ir ateitį)


„Ypatingi metai. Ypatinga proga. Ypatingi žmonės“. Šiuos žodžius konkurso atidarymo iškilmėse ištarė dr. Regimantas Tamošaitis – literatūros kritikas, eseistas, Vilniaus universiteto docentas ir konkurso vertinimo komisijos pirmininkas. Jis sakė: „Maždaug dvidešimt metų dalyvauju šiuose konkursuose ir nepavargau“. Šiuos žodžius kartu su juo, matyt, galėtų atkartoti ir kiti vertintojai. Bent jau šių eilučių autorė pritaria R. Tamošaičiui neabejodama.

2018-04-10  Susitikimas su trilogijos „Ratas“, „Ugnis“, „Raktas“ autoriais


Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje balandžio 24 d. lankysis populiarių romanų paaugliams ir jaunimui autorių duetas iš Švedijos – Sara Elfgren ir Matsas Strandbergas. Svečiai susitiks su jų kūryba besidominčiais mūsų šalies moksleiviais ir knygų tinklaraštininkais.

2018-04-10  Apdovanoti reikšmingiausių 2017 m. vaikų ir paauglių knygų kūrėjai


Balandžio 7-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, Nacionaliniame Kauno dramos teatre  pagerbti iškiliausi 2017 metų vaikų ir paauglių knygų kūrėjai – rašytojai, dailininkai iliustruotojai, vertėjai, literatūros sklaidos specialistai.

2018-04-10  Paaiškėjo „Pirmosios knygos“ konkurso nugalėtojaiPaskelbti „Pirmosios knygos“ konkurso, kurį kasmet skelbia Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, nugalėtojai. Tai poetė Greta Ambrazaitė (eilėraščių rinkinys „Trapūs daiktai“) ir prozininkė Monika Baltrušaitytė (novelių rinkinys „Išėję prie upės“).

2018-04-09  Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija įteikta ir rašytojai I. Ežerinytei


Balandžio 7 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija. Premija už kūrybą vaikams skirta rašytojai ir mokytojai Ilonai Ežerinytei – už įtaigų ir tikrovišką prozos pasakojimą, puikų ir gyvą kalbos jausmą ir esminių žmogiškų vertybių perteikimą.

2018-04-06  Moksleivių meninės kūrybos festivalis „Susitikimas ežio dvare“Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia dalyvauti moksleivių meninės kūrybos festivalyje „Susitikimas ežio dvare“. Festivalio tikslas – skatinti vaikų skaitymą, meninės veiklos iniciatyvas, ugdyti skaitymo kultūrą, literatūros ir dailės gilesnį pažinimą.

2018-04-04   Balandžio 23-oji – Pasaulinė knygos diena. Laisvė skaityti!


„Norime, kad mūsų vaikai skaitytų, leiskime jiems skaityti!“ – tokiu sakiniu savo pranešimą praėjusiais metais konferencijoje „Raštingumas skaitmeniniame amžiuje“ baigė lektorė iš Turku universiteto (Suomija) Juli Anna Aerila.

2018-04-03  Aistė Gintautaitė. Jubiliejinis Jaunųjų filologų konkursas: Vilnius laukia

 

Šimtas du mokiniai iš visos Lietuvos balandžio 5 dieną susitiks Vilniuje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje: čia vyks Jaunųjų filologų konkurso atidarymo iškilmės. Vėliau tris dienas jaunieji filologai kartu su žymiais kūrėjais pasiners į savo darbų nagrinėjimą Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.