Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Naujienos
2020-08-31
Dr. Aloyzo Petriko literatūrinė premija – rašytojai Kotrynai Zylei

Kotryna Zylė. Nuotr. Vygaudo Juozaičio

Dr. Aloyzo Petriko literatūrinę premiją šiemet pelnė rašytoja ir dailininkė Kotryna Zylė už knygą jaunimui – mistinį romaną „Sukeistas“ (leidykla „Aukso žuvys“, 2019).

2020-08-24
Viktorija Uzėlaitė: „Vertimo meno mokausi ne iš autoritetų, o iš kalbos“Vertėja Viktorija Uzėlaitė, verčianti knygas iš anglų ir vokiečių kalbų, sako, kad jau seniai neskaičiuoja išverstų knygų: nustojo priartėjusi prie šimto. Mažame kaimelyje šalia Utenos gyvenanti Viktorija vertėjo darbą vadina svajonių profesija ir džiaugiasi, kad gali versti tas knygas, kurios jai pačiai įdomios.

2020-07-23
Olandų rašytoja Annet Huizing: „Knyga visada yra apie tave patį“


Olandų rašytoja Annet Huizing savo kelio ieškojo gan ilgai. Nors vaikystėje ji nežinojo, kuo nori būti, kaip rašytoja debiutavo su romanu paaugliams apie Katinką, norinčią tapti rašytoja. Ir savo, kaip rašytojos, kelią A. Huizing pradėjo stipriai – romanas „Kaip aš netyčia parašiau knygą“ sulaukė daug dėmesio, 2015 metais buvo apdovanotas „Sidabriniu grifeliu“.

2020-06-01
Paskelbti ir apdovanoti geriausių 2019 m. vaikų ir paauglių knygų kūrėjai

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, metu paskelbti geriausi 2019 m. vaikų literatūros kūrėjai

Gegužės 31 d., Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, apdovanojimų ceremonijos, vykusios Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, metu paskelbti geriausi 2019 m. vaikų literatūros kūrėjai. Ceremoniją buvo galima gyvai stebėti naujienų portale www.15min.lt.

2020-04-27
#IBBYVaikamsKarantine: Kotryna Zylė skaito ištrauką iš knygos „Sukeistas“, II d.


IBBY Lietuvos skyrius, vienijantis 184 narius, tarp kurių rašytojai, iliustruotojai, leidėjai, mokytojai, bibliotekininkai ir daugelis kitų, reaguoja į susidariusią situaciją, kai daug vaikų turi leisti laiką namuose, negali lankytis bibliotekose ir jų pamatinė teisė į prieinamą kultūrą gali būti apribota, vienijasi ir skelbia įrašus, kuriuose IBBY priklausantys rašytojai dalijasi savo kūryba, leidėjai siūlo nuolaidas, bibliotekininkai skaito knygas.

2020-03-31
Paskelbti 2019 m. mėgstamiausių knygų penketukaiMėgstamiausių knygų penketukai – tai Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus iniciatyva ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento atliekamas skaitymo tyrimas.

2020-03-25
„Pasaulio puslapiai“ kvies lentynose ieškoti įdomiausios verstinės literatūros


Lietuvos leidėjų asociacija pristato naują literatūrinį projektą „Pasaulio puslapiai“. Kiekvienas mėnesis bus skiriamas skirtingai kalbai ir ja parašytiems kūriniams, išverstiems į lietuvių kalbą.

2020-02-24
Metų knyga – Ilonos Ežerinytės apysaka „Skiriama Rivai“Vasario 21 d. Vilniaus knygų mugėje paskelbti penkioliktą kartą vykusios akcijos „Metų knygos rinkimai“ nugalėtojai. Knygų paaugliams kategorijoje 2019-ųjų Metų knyga išrinkta Ilonos Ežerinytės apysaka „Skiriama Rivai“, išleido „Dominicus Lituanus“.

 
Naujienų archyvas


 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.