Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Marcelijus Martinaitis. „Pareisiu su paukščiais“

Marcelijus Martinaitis. PAREISIU SU PAUKŠČIAIS: rinktinė aukštesniųjų klasių moksleiviams / sudarė Marius Mikalajūnas. – Vilnius: Tyto alba, 2013. – 155 p. – ISBN 9789986162612

Marcelijus Martinaitis (1936-2013) – vienas garsiausių Lietuvos poetų, eseistų, vertėjų. Išleido dešimt poezijos rinkinių, keletą eseistikos knygų. M. Martinaičio kūryba išversta į daugiau nei keturiolika kalbų.

Rinktinę sudarė žinomas mokytojas, vadovėlių autorius Marius Mikalajūnas. Knygoje – populiariausi M. Martinaičio eilėraščiai iš įvairių rinkinių, nemažai jų tapę dainuojamąja poezija. Įdėtos ir ištraukos iš jo esė apie poeziją, kalbą, žodžio galią.

Skirta vyresniųjų klasių moksleiviams, nes dauguma čia pateikiamų eilėraščių nagrinėjami, interpretuojami mokykloje.

Kai literatūros renginiuose manęs paklausia, kas yra poezija, kartais atsakau: mokykloj žinojau, bet prabėgo daug metų ir jau užmiršau.

Poezija yra popieriaus lapai, gražiai prirašyti eilutėmis.

Poezija yra knygos, į kurias tiesiame ranką, kai gera ar liūdna, arba kai nėra kam tos rankos paduoti.

Poezija yra tekstai, mokykloje privalomi skaityti, analizuoti, interpretuoti, įsiminti.

Poezija kartais yra nušvitimas, visiška vaizduotės laisvė, kai įgyjamas nuo nieko nepriklausantis savo asmenybės pajautimas.

Pagaliau poezija yra viskas kartu: raidės, žodžiai, eilutės, knygos skaitymas, mokyklinis rašinys, atsiminimas visą gyvenimą, ką buvai perskaitęs.

Poezija kartais yra sutrikimas, kai perskaitęs nežinai, ką sakyti, kaip apie tave nustebinusį saulėlydį, pamatytus gamtos vaizdus.

Tai yra gražiausia.

O ir aš pats kartais nežinau, ką pasakyti apie savo eilėraščius.

Gal jūs?..

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.