Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Archyvas

  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017-10-16  Diana Gancevskaitė. Knygų paaugliams penketukas: (džiugūs) kuklaus derliaus vaisiai


Prieš pradėdami šiųmetę knygų penketuko paaugliams apžvalgą, stabtelėkime prie jos pavadinimo. Jis svarbus ir sąmoningai pasirinktas kaip šiek tiek provokuojantis, kviečiantis diskutuoti. Lietuvių paauglių literatūros padangėje aktyvios, tikslingos diskusijos bei paskatinimai, kaip spėjome įsitikinti, – kone gyvybiškai reikalingi.

2017-10-13  Knygos „Legenda“ apžvalga: „Paauglių meilė postapokaliptinėse Jungtinėse Amerikos Valstijose“


Per daug įmantrūs pristatymai ar per didelis kiekis reklamos dažnai pakiša koją pirmąsias knygas parašiusiems autoriams. Pasiekti ir peržengti leidėjų užkeltą kartelę jauniesiems rašytojams yra be galo sunku, o ir dažna pirmoji knyga nenusipelno didžiulio dėmesio. Tačiau Marie Lu „Legenda“ tikrai verta pagyrų. Puikus komercinės fikcijos pavyzdys – aštri kaip skustuvas fabula, gilūs veikėjų charakteriai ir emociškai paveikus pasakojimas – „Legenda“ ne tik atlaiko visuomenės dėmesį, bet ir yra jo verta.

2017-10-11  Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso knygų tematika: nuo romantikos iki virtualaus pasaulio pinklių


Jau trečius metus iš eilės nepriklausomų ekspertų ir leidyklos „Alma littera“ atstovų komisija rinko geriausią paauglių ir jaunimo literatūros knygą.

2017-10-10  Gruodį įvyks pirmas knygų vaikams festivalis „Vaikų Kalėdų sala“

Ar žinote, ką iš tikrųjų mėgsta skaityti mūsų vaikai? Kaip atitraukti paauglį nuo švytinčio ekrano ir panardinti į magišką skaitomos knygos pasaulį? Kokie yra inovatyvūs skaitymo skatinimo ir literatūros pažinimo būdai? Kaip atrodo ir kuria vaikų rašytojai? Ir kaip jie susiranda savo knygos iliustratorius?

2017-10-04  Akcija „Metų knygos rinkimai 2017“Šį spalį, kaip ir kasmet nuo 2005 metų, rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.