Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

2018-ųjų Metų knyga paaugliams – Ilonos Ežerinytės „Verksnių klubas“
2019-02-25 
Vilniaus knygų mugėje paskelbti akcijos „Metų knygos rinkimai 2018“ nugalėtojai. Knygų paaugliams kategorijoje Metų knyga tapo Ilonos Ežerinytės apysaka „Verksnių klubas“ (leidykla „Dominicus Lituanus“).


Šį kartą paauglių Metų knyga buvo renkama iš komisijos pasiūlyto knygų trejetuko: Ilonos Ežerinytės „Verksnių klubas“ (Dominicus Lituanus, 2017), Aido Jurašiaus „Pypas ir jo nutikimai“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, 2017) ir Justino Žilinsko „Kaukas Gugis ir kerų karas“ (Aukso žuvys, 2017).

Ilonos Ežerinytės knygos „Verksnių klubas“ veikėja paauglė Lina laikinai gyvena viena – jos tėvai išsiskyrę, su atskirai gyvenančia mama santykiai nesiklosto, o tėvas gydosi priklausomybių centre. Kuris iš šios subyrėjusios šeimos narių iš tiesų yra suaugęs? Kuris jų savarankiškiausias? Kaip kiekvienas jų lipdo savo nenuspėjama vaga pasisukusį gyvenimą? Ar tos vagos besisieja? Nepaisant vienišės būdo, Lina netikėtai atranda „Verksnių klubą“, kuriame įvairų liūdesį išgyvenantys paaugliai susirenka bendrystėje jį išbūti. Iššūkių ir liūdesio paženklintas ne vien pagrindinės veikėjos gyvenimas – tai patiria ir kiti jos bendraamžiai. Ar įmanoma liūdesį išgyventi skaidriai? Ar jis sumažėja, kai juo pasidalini? Ar pačių klubo įkūrėjų sugalvotos bendravimo taisyklės trukdo ar padeda? O kas nutinka, kai tarp narių atsiranda stipresni jausmai?.. (Diana Gancevskaitė).

Paauglių knygų trejetuką šiemet atrinko: komisijos pirmininkė Inga Mitunevičiūtė (Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė), Diana Gancevskaitė (rašytoja, literatūrologė), dr. Aurelija Gritėnienė (Lietuvių kalbos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja), Rita Karpavičienė (Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė), Justinas Vancevičius (literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovas).

Balsuoti už ekspertų atrinktas knygas buvo galima Metų knygos rinkimų interneto svetainėje, taip pat siųsti laiškus elektroniniu ir paprastu paštu.

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005-ųjų. Šiemet skaitytojai labiausiai patikusias knygas rinko jau keturioliktą kartą. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų rinko Metų knygas penkiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų, poezijos ir publicistikos ir dokumentikos kategorijose. Akcijai siūlomos knygos parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių, išleistos nuo 2017 metų rugsėjo 1 dienos iki 2018 metų rugpjūčio 31 dienos.

Akciją rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Akcija „Metų knygos rinkimai 2019 “ bus skelbiama šių metų rudenį.

Metų knygos rinkimai.

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.