Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Pristatytas knygų paaugliams penketukas
2017-12-22LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“ vyko pokalbiai su autoriais, kurių knygas ekspertai išrinko į akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ knygų paaugliams penketukus.


Jau pristatyti visi penki autoriai ir jų knygos. Kviečiame skaityti, žiūrėti pokalbių įrašus, išsirinkti labiausiai patikusią knygą ir už ją balsuoti.

Knygų autorius kalbino vaikų literatūros kritikas Kęstutis Urba. Laidų įrašus galima peržiūrėti LRT mediatekoje.

Gruodžio 21 d. laidoje viešėjo rašytoja Laura Varslauskaitė ir pristatė savo romaną paaugliams „Mano didelis mažas Aš“.

Knyga skiriasi nuo kitų knygų savo tematika. Tai yra knyga, kurioje vaizduojamas penkiolikmetis paauglys Benediktas, kuris yra gimęs su Dauno sindromu. Benediktas sutinka asmeninių problemų kamuojamą Oskarą ir prasideda nuotykių ir atradimų kupina judviejų kelionė.

„Pagrindinė mintis yra užfiksuota knygos pavadinime, kuris yra „Mano didelis mažas Aš“. Iš tiesų visuomenės normomis tas mažas žmogus turi labai dideles rankas ištraukti ir nuridenti akmenis nuo kito žmogaus širdies. Ir Oskaras supranta, kad jo problemos nėra tokios didelės, nes žmogus, Benediktas, kuris turi berods begalę problemų, sugeba džiaugtis gyvenimu“, – kalbėjo autorė.

Pokalbio įrašą rasite LRT mediatekoje (nuo 13:30):

Gruodžio 7 d. laidoje viešėjo rašytoja Ilona Ežerinytė ir pristatė savo knygą paaugliams „Sutikti eidą“.

Autorė romane vaizduoja du vaikinus, ir kuria du gana skirtingus paveikslus. Vienas iš jų yra „pieniškos“ išvaizdos – skystučiai plaukai, seniokiški akinukai, ne ypač išvaizdus; o kitas yra sportiškas, madingas vaikinas.

„Aš norėjau parodyt, kad išorinis grožis nėra tokia didelė vertybė, koks yra vidinis. Čia yra sena tiesa“, –  kalbėjo I. Ežerinytė.

Visą Kęstučio Urbos ir I. Ežerinytės pokalbį rasite LRT mediatekoje (nuo 14:11):

Lapkričio 29 d. laidoje viešėjo rašytoja, knygos paaugliams „Žvaigždžių medžiaga“ autorė Renata Šerelytė.

Romane svarbus planšetinio kompiuterio motyvas, ši technologija padeda Timiui bendrauti su nužudyta bendraklase. Autorė sako, kad planšetinis kompiuteris, nors ir yra nauja technologija, veikia panašiai kaip veidrodis tradicinėse pasakose – jame matome tai, ko trokštame ar ko bijome.

Daugiau apie knygą – literatūrologo Kęstučio Urbos ir rašytojos R. Šerelytės pokalbyje:

Lapkričio 23 d. pristatyta Dainos Opolskaitės knyga paaugliams „Ir vienąkart, Riči“.

„Man norėjosi sukurti tokį psichologinį paveikslą, kuriame atsispindėtų daugiau ar mažiau universalios jaunimo bėdos, problemos, kad skaitydami šią knygą paaugliai, jauni žmonės atpažintų savo kažkokią problemą, ar gyvenimo vieną-kitą epizodą – ar tai būtų santykiai su tėvais, ar tai būtų kivirčai su draugais, ar tai nepasitenkinimas savimi, ar savo išvaizda. Tas surastas atpažinimas tam tikrame amžiuje yra svarbus ir knyga padeda pažvelgti į save iš šalies“, – kalbėjo autorė.

Visą pokalbio įrašą rasite LRT mediatekoje (nuo 15:35):

Lapkričio 16 d. pristatyta Nacionalinės premijos laureatės Ramutės Skučaitės knyga „Tai priimkit, kas priklauso“.

„Supratau, kad kaip tik paaugliams ši knyga ir tinka. Tinka todėl, kad tai yra knyga, kuri jau kalba apie tokius dalykus, kuriais pradeda tokio amžiaus skaitytojas domėtis“, – pasakoja R. Skučaitė. 

Naujoje autorės knygoje susipina prozos ir poezijos žanrai, nes, autorės teigimu, svarbu dalykus pateikti tinkamai: vienus dalykus galima pasakyti tik prozos kalba, kitus – tik poezijos, ir nieko blogo, jeigu šie žanrai pinsis.

Daugiau apie knygą – vaikų literatūros kritiko Kęstučio Urbos pokalbyje su R. Skučaite (nuo 15:35):

Daugiau informacijos apie akciją „Metų knygos rinkimai“ rasite ir balsuoti galėsite šios akcijos interneto svetainėje.

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.