Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Leena Krohn. „Pelikanas. Miesto pasakojimas“


Leena Krohn. PELIKANAS. MIESTO PASAKOJIMAS / iš suomių kalbos vertė Viltarė Urbaitė; iliustravo Jurga Budrytė. – Vilnius: Nieko rimto, 2013. – 192 p. - (Nerealu!) – ISBN 978-609-441-116-8

Kartais žmonės svajoja virsti paukščiais, tačiau pasitaiko ir keistų paukščių, kurie nori tapti žmonėmis! Vienas toks ima ir atsikrausto į miestą. Čia keistuolis pelikanas susidraugauja su kaimynystėje gyvenančiu berniuku Emiliu, mokosi kalbos subtilybių ir nevengia dėvėti ryškiaspalvių drabužių. Negana to, jis dar kuria dainas ir skiria jas balerinai rožinėmis ausimis.

Svajonės, nusivylimas, džiaugsmas, nuotykiai – visa tai puikiai pažįstama žmonėms. O pelikanui? Jis tai vadina nuostaba. Ar ne, pone pelikane?..

– Visiškai teisingai, jūs sumanus žmogus, tą aš visada žinojau. Dabar kaip paukštis ir kaip žmogus galiu jums pasakyti, kad svarbiausia ir įsimintiniausia yra nuostaba.

– Nuostaba?

– Taip, nuostaba. Kuo daugiau skaitai, tuo labiau stebiesi. Galiausiai vargiai begali skaityti. Tiesiog sėdi ir stebiesi.

Redaktorė Diana:
„Ar įmanoma pakeisti prigimtį ir pačiam susikurti likimą, klausia knygos autorė, ar įmanoma, pasinėrus į naujo gyvenimo įspūdžius, mokslą ir meną, nuslopinti širdį draskantį namų ilgesį?“.

Dizainerė Vilija:
„Knygoje man labiausiai patiko neeilinis pelikano žvilgsnis į gamtos, šeimos problemas. Knygoje visi personažai nupiešti itin charakteringai ir atitinka knygos dvasią“.

Moksleivė Gintarė, 12 m.:
„Labai įdomus sumanymas: pelikanas, norintis gyventi žmonių gyvenimą. Man kilo klausimas, kodėl tik berniukas mato pelikaną kaip pelikaną, o kiti žmonės mato jį žmogumi?“.

Serija „Nerealu“ – knygos paaugliams, kuriose pasaulio realumas yra kitoks... Suaugusiems dažnai atrodo, kad paaugliai gyvena „kažkur kitur“ ir elgiasi taip, tarsi būtų iš kitos planetos. O paaugliams juk atsiveria daugybė naujų pasaulių, jie palieka vaikystę ir įžengia į kitą teritoriją – į suaugusiųjų valstybę. Tai, kas rūpi paaugliams, turi būti tik „labai gerai“. Negali būti „patenkinamai“ arba „vidutiniškai“. Kitaip sakant, turi būti „nerealu“. O knygų serija „Nerealu!“ tokia ir yra. Čia pasaulis kalba pats už save, realistinis pasaulio vaizdas deformuojamas, keičiamas, griaunamas. Pasaulis čia yra tiesiog kitoks. Nerealus.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.