Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Festivalis „Vaikų knygų sala“ (programa)
2019-11-06


Lapkričio 16–17 d. Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39) vyks trečiasis vaikų ir paauglių literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“. Festivalio rengėjai kviečia švęsti vaikų ir paauglių literatūrą drauge su jos kūrėjais, teatro ir kino aktoriais, muzikantais, menininkais.


 

Lankytojų laukia specialiai festivaliui sukurti naujų knygų pristatymai, spektakliai, koncertai, kino peržiūros, kūrybinės dirbtuvės ir kitos literatūrinės pramogos. O svarbiausia – magiškas atradimų laikas. Juk niekada nežinai, į kokį pasaulį pateksi atsivertęs knygą!

Šiemet atvyks svečių iš paslaptingosios Islandijos. Festivalyje lankysis ir renginius ves islandų televizijos žvaigždė, skaitymų skatinimo iniciatyvų organizatorius, rašytojas Ævar Þór Benediktsson. Vaikams ranką spaus ir puikiai pažįstami Lietuvių kūrėjai: Tomas Dirgėla, Inga Dagile, Lina Itagaki, Benas Bėrantas, Tania Rex, Indrė Pavilonytė, Martynas Pavilonis, Greta Alice, Rasa Jančiauskaitė, Kotryna Zylė, Monika Vaicenavičienė ir kiti.

Festivalio organizatoriai kviečia nepraleisti spektaklių, muzikinių pasirodymų ir interaktyvių literatūrinių instaliacijų, kuriamų drauge su Pojūčių teatru, muzikine grupe WhaleSounds, aktore Severina Špakovska, Vėjų teatru; užsukti į filmo apie šiuolaikinę Pepę Ilgakojinę peržiūrą, kuri paruošta drauge su Vilniaus tarptautiniu vaikų ir jaunimo kino festivaliu; apsilankyti iliustratorių foto būdelėje, kurioje padaryta ne viena unikali nuotrauka.

Festivalio metu vyks vaikų ir paauglių knygų mugė, kurios metu bus galima įsigyti naujausių ir jau pamėgtų knygų įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams. Ir čia pat gauti autorių autografą!

Įėjimas į festivalį mokamas. Bilieto kaina – 3 eurai vienam žmogui. Bilietas galioja ABI festivalio dienas į VISUS festivalio renginius. NEMOKAMAI festivalyje gali apsilankyti žmonės iki 2 ir nuo 60 metų, o taip pat bet kurio amžiaus žmonės, persirengę literatūrinių personažų kostiumais.

Bilietus įsigyti galima internetu (https://tickets.paysera.com/lt/step/festivalis-vaiku-knygu-sala/select) arba renginio vietoje.

Programa parsisiųsti.

PROGRAMA

ŠEŠTADIENIS, LAPKRIČIO 16 D.

KNYGŲ UOSTAS

 • 12.00 Festivalio atidarymas. Rašytojų muzikinės grupės „Knygų vaikai“ (Benas Bėrantas, Tomas Dirgėla, Virgis Šidlauskas, Kotryna Zylė, Justinas Žilinskas) ir vaikų choro pasirodymas.
 • 12.00–16.00 Vaikų ir jaunimo knygų mugė. Dalyvauja 18 Lietuvos leidyklų ir užsienio knygų platintojų.

MAŽYLIŲ ERDVĖ

Viso festivalio metu atvira 0–4 m. vaikams skirta erdvė, kurioje mažyliai galės pasislėpti nuo festivalio šurmulio, žaisti ir vartyti jiems skirtas knygeles.a

 • 12.00–15.00 Knygelių vartymas ir skaitymas su pasakų seneliu Petru.
 • 15.00–16.00 „ABC mažiesiems“. Kūrybinės dirbtuvėlės su iliustruotoja Greta Alice.

SLĖPTUVĖ

TĖČIO RAŠYTOJO KAMBARYS

 • 12.00–16.00 Aplankykite tikrą rašytojo kambarį iš Tomo Dirgėlos ir Ingos Dagilės knygos „Mano tėtis rašo knygą“!
 • 13.15–14.15 Kūrybiniai papokštavimai su iliustruotoja Inga Dagile. (Rekomenduojama vaikams nuo 6 m.)
 • 15.00–16.15 „Mano tėtis rašo knygą“ pristatymas ir knygos kūrimo dirbtuvės su tikru rašytoju Tomu ir tikra paišytoja Inga. (Rekomenduojama vaikams nuo 7 m.)

„PONAS KAMPAS“

 • 12.00–16.00 Ponas Kampas – Beno Bėranto ir Tanios Rex knygos personažas – lauks visų festivalio lankytojų ir mielai leis apipaišyti savo sienas!
 • 12.30–13.15 Ponas Kampas atgyja. Teatralizuotas knygos pristatymas. (Visai šeimai, ypač 6–8 m. vaikams)
 • 14.15–15.00 Ponas Kampas atgyja. Teatralizuotas knygos pristatymas. (Visai šeimai, ypač 6–8 m. vaikams)

RAUDONOJI SALĖ

 • 13.45–14.45 Drauge su rašytoja ir iliustratore Monika Vaicenavičiene kviečiame leistis į kelionę po pasaulio upes, pažinti upėse ir šalia jų verdantį gyvenimą. Pasaulinio pripažinimo susilaukusios knygos „Kas yra upė?“ pristatymas. (Visai šeimai, ypač 7–12 m. vaikams)
 • 15.15–16.15 Valdovų protų mūšis! Ar žinojote, kad Vytautas Didysis puikiai žaidė šachmatais? Kokius augintinius valdovai turėjo ir kuris iš jų augino lokį? Pasitikrinkite istorines žinias kartu su knyga „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“. (Visai šeimai, ypač 8–12 m. vaikams)

BALTOJI SALĖ

 • 13.00–13.45 Teatriniai nardymai „Marmiai“. „Whaledreams“ pristato įkvepiančią, paslaptingų šešėlių ir muzikos kupiną istoriją apie mielą marmį Olį, kuris kuris visai kaip ir mes – ieško, klysta, bijo ir tik išdrįsęs įveikti savo baimes randa tai, ko ieškojęs.Pagal Indrės Pavilonytės ir Martyno Pavilonio „Marmių“ knygas. (Visai šeimai, ypač vaikams nuo 6 m.)
 • 14.45–15.45 Sutikite knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ herojes! Karinio jūrų laivyno kapitonė, šturmanė, motociklininkė ir oreivė pasakos apie savo profesijų kasdienybę ir iššūkius. Įkvepiantys pokalbiai, skirti ne tik mergaitėms maištininkėms! (Visai šeimai, ypač vaikams nuo 9 m.)
 • 16.30–21.00 Uždaras knygų kūrėjų vakaras. Diskusijos Vaikų knygų pasaulio profesionalams. Daugiau informacijos čia: fb.com/knygukurejai

POJŪČIŲ ERDVĖ

 • 13.00–16.00 Pojūčių teatras kviečia patirti vaiko, turinčio labai didelę širdį, istoriją per lytėjimą, uoslę ir klausą. Instaliacijoje atgis išskirtinė Rasos Jančiauskaitės ir Modestos Jurgaitytės knyga „Ypatingas“. (Visai šeimai, ypač vaikams nuo 8 m.)

Festivalyje jūsų lauks iliustratorių „foto“ būdelė, kurioje įvairūs dailininkai kurs išskirtines lankytojų „nuotraukas“!
 

SEKMADIENIS, LAPKRIČIO 17 D.

KNYGŲ UOSTAS

 • 12.00–16.00 Vaikų ir jaunimo knygų mugė. Dalyvauja 18 Lietuvos leidyklų ir užsienio knygų platintojų.

MAŽYLIŲ ERDVĖ

Viso festivalio metu atvira 0–4 m. vaikams skirta erdvė, kurioje mažyliai galės pasislėpti nuo festivalio šurmulio, žaisti ir vartyti jiems skirtas knygeles.

 • 12.00–16.00 Knygelių vartymas ir skaitymas su pasakų seneliu Petru.

SLĖPTUVĖ

TĖČIO RAŠYTOJO KAMBARYS

 • 12.00–16.00 Aplankykite tikrą rašytojo kambarį iš Tomo Dirgėlos ir Ingos Dagilės knygos „Mano tėtis rašo knygą“!
 • 12.00–16.00 Autografus dalins ir su skaitytojais bendraus Tomas Dirgėla.
 • 15.15–16.00 Metų knyga pretenduojančio tapti „Beno – sapnų siuvėjo“ pristatymas ir didžiausio miegaliaus rinkimai. (Rekomenduojama vaikams nuo 7 m.)

„PONAS KAMPAS“

 • 12.00–16.00 Ponas Kampas – Beno Bėranto ir Tanios Rex knygos personažas – lauks visų festivalio lankytojų ir mielai leis apipaišyti savo sienas!
 • 12.30–13.15 Ponas Kampas atgyja. Teatralizuotas knygos pristatymas. (Visai šeimai, ypač 6–8 m. vaikams)
 • 14.15–15.00 Ponas Kampas atgyja. Teatralizuotas knygos pristatymas. (Visai šeimai, ypač 6–8 m. vaikams)

RAUDONOJI SALĖ

 • 12.30–13.30 Dr. Austėjos Landsbergienės knygos „Pradinukų abėcėlė“ pristatymas. Autorė kalbės apie šiuolaikinę tėvystę, dalinsis ilgamete profesine ir šeimynine patirtimi, įžvalgomis. (Rekomenduojama pradinukų tėvams ir visiems besidomintiems)
 • 14.00–15.00 Susitikimas su rašytoju iš islandijos Eivaru Toru Benediktsonu, kuris pasakos apie tolimąją Islandiją, vikingus, mitologines būtybes ir kitas įdomybes. Susitikimas vyks anglų kalba, su vertimu į lietuvių kalbą. (Visai šeimai, ypač vaikams nuo 8 m.)

BALTOJI SALĖ

 • 11.00–11.30 Interaktyvus judesio spektaklis patiems mažiausiems „Labai alkanas vikšrelis“, sukurtas pagal pasaulinio garso Eric Carle knygą, kuri šiemet švenčia 50-ąjį gimtadienį. Su mažyliais bendraus aktorė Severina Špakovska. (Rekomenduojama 0–4 m. vaikams)
 • 12.30–14.00 Herojai, kurie įkvepia. Filmo „Rocca keičia pasaulį“ peržiūra. Istorija apie drąsią, savimi pasitikinčią mergaitę. Linksmas, pozityvus, įkvepiantis! Įgarsintas lietuvių kalba. (Visai šeimai, ypač vaikams nuo 7 m.)
 • 15.00–15.50 Teatralizuotas koncertas šeimai „Baisiai gražu“. Skambės „Vėjų teatro“ dainos, gimusios iš Daivos Čepauskaitės „Baisiai gražių eilėraščių“ ir istorijų, kurias ji pati matė ir užrašė. Atrasim, susipažinsim su savo baimėmis, patirsim neįtikėtinų nuotykių! (Visai šeimai)

POJŪČIŲ ERDVĖ

 • 13.00–16.00 Pojūčių teatras kviečia patirti vaiko, turinčio labai didelę širdį, istoriją per lytėjimą, uoslę ir klausą. Instaliacijoje atgis išskirtinė Rasos Jančiauskaitės ir Modestos Jurgaitytės knyga „Ypatingas“. (Visai šeimai, ypač vaikams nuo 8 m.)

 

Festivalyje jūsų lauks iliustratorių „foto“ būdelė, kurioje įvairūs dailininkai kurs išskirtines lankytojų „nuotraukas“!

Festivalio erdvėje veiks kavinė „Beigelistai“, pasiūlysianti atsigaivinti ir užkrimsti mažiems, ir dideliems!

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.