Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Naujienos
2015-10-07
Dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“


Spalio 19–24 dienomis vyks tryliktasis tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“, organizuojamas Vilniaus mokytojų namų. Festivalio programoje gausu koncertų skirtingoms auditorijoms – vaikams, jaunimui ir brandaus amžiaus klausytojams.

2015-10-06
Baigėsi trečiasis trumposios prozos konkursas „Mano miesto paslaptis“


Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rengiami moksleivių trumposios prozos konkursai vyko jau trečius metus. Dar pirmaisiais metais konkursas sulaukė didelio moksleivių ir mokytojų dėmesio iš visos Lietuvos.

2015-10-05
Akvilina Cicėnaitė – paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laureatė

Spalio 1 d. paaiškėjo pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja. Ja tapo Akvilina Cicėnaitė, konkursui pateikusi knygą „Niujorko respublika“. Renginio metu nugalėtojai įteiktas pagrindinis 2900 eurų apdovanojimas.

2015-09-22
Rasa Milerytė. Parašyk dar vieną knygą, Vaiva Vasiliauskaite


Fantasy literatūra yra tarytum nuotykio pažadas. Prieš dvejus metus lietuvių vaikų ir paauglių literatūroje panuotykiauti pakvietė Neringa Vaitkutė, pristačiusi skaitytojams trilogiją „Vaivorykščių arkos“, „Titnago plunksna“ bei „Šnabždesiai bedugnėje“ (neseniai išleista dar viena šios rašytojos knyga – „Tamsa, kuri prabudo“), anksčiau, o dabar kiek primiršta, fantasy žanrą išbandė Daiva Vaitkevičiūtė su dilogija likusiomis knygomis „Marius Pietaris ir Burtų knyga“, „Marius Pietaris ir Juodasis Bokštas“, o šiemet į nuotykį skaitytojus kviečia Vaiva Vasiliauskaitė ir jos knyga „Pabusk“.

2015-09-17
Neringa Vaitkutė: „Kol kas stengiuosi atskirti knygų pasaulį nuo mokyklos pasaulio“

 Neringa Vaitkutė Vilniaus knygų mugėje
Išleista rašytojos Neringos Vaitkutės antroji trilogijos paaugliams dalis „Miestas be padangės“ (pirmoji – „Tamsa, kuri prabudo“, leidykla „Nieko rimto“). Tai knyga, verta kino filmo, niekuo neprimenanti iki šiol skaitytos lietuvių prozos paaugliams. Šiame interviu su autore – ne tiek apie knygos siužetą, kiek apie jos pačios paauglišką gyvenimą.

2015-09-16
Eglė Baliutavičiūtė. Išpažinti kaltę, arba rašymas kaip terapija
2015-09-14
Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje – renginių ciklas „Susitikime bibliotekoje!“Rugsėjo 14 – spalio 16 dienomis Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į renginių ciklą „Susitikime bibliotekoje!“.

2015-09-08
Paskelbtas Gendručio Morkūno vardo pirmosios esė konkursas


 
 
 
 

2015-09-03
Faustas Befė. Legenda apie baltąjį balandį

Laukuose daug akmenų: didelių ir mažų, vienspalvių ir margų, apvalių ir kampuotų, saulėje spindinčių ir turinčių magneto jėgą. Jie įvairūs, kaip ir žmonės, kuriuos sutinkame keliaudami laiko karuselėje. Dar ir dabar pamenu dainelę, kurią dainavome per tikybos pamokas pradinėse klasėse: „Toksai storas, toksai plonas nori būti šventas…“ Norime išsiskirti iš kitų, nebūti tuo pilku parugės akmeniu, kurį apdainavo poetė. Esame karjeristai iš prigimties, tik dažnai nesusimąstome: „O kokia kaina?“ Vis dažniau, pažindamas žmones, prisimenu istoriją apie baltąjį balandį, kurią prieš daugelį metų papasakojo Daujočių senelis.

2015-08-21
Eglė Baliutavičiūtė. „Apie pelę ir katę“
 
 1 2 Pirmyn -> 
Naujienų archyvas


 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.