Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Naujienos
2017-10-16
Diana Gancevskaitė. Knygų paaugliams penketukas: (džiugūs) kuklaus derliaus vaisiai


Prieš pradėdami šiųmetę knygų penketuko paaugliams apžvalgą, stabtelėkime prie jos pavadinimo. Jis svarbus ir sąmoningai pasirinktas kaip šiek tiek provokuojantis, kviečiantis diskutuoti. Lietuvių paauglių literatūros padangėje aktyvios, tikslingos diskusijos bei paskatinimai, kaip spėjome įsitikinti, – kone gyvybiškai reikalingi.

2017-10-13
Knygos „Legenda“ apžvalga: „Paauglių meilė postapokaliptinėse Jungtinėse Amerikos Valstijose“


Per daug įmantrūs pristatymai ar per didelis kiekis reklamos dažnai pakiša koją pirmąsias knygas parašiusiems autoriams. Pasiekti ir peržengti leidėjų užkeltą kartelę jauniesiems rašytojams yra be galo sunku, o ir dažna pirmoji knyga nenusipelno didžiulio dėmesio. Tačiau Marie Lu „Legenda“ tikrai verta pagyrų. Puikus komercinės fikcijos pavyzdys – aštri kaip skustuvas fabula, gilūs veikėjų charakteriai ir emociškai paveikus pasakojimas – „Legenda“ ne tik atlaiko visuomenės dėmesį, bet ir yra jo verta.

2017-10-11
Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso knygų tematika: nuo romantikos iki virtualaus pasaulio pinklių


Jau trečius metus iš eilės nepriklausomų ekspertų ir leidyklos „Alma littera“ atstovų komisija rinko geriausią paauglių ir jaunimo literatūros knygą.

2017-10-10
Gruodį įvyks pirmas knygų vaikams festivalis „Vaikų Kalėdų sala“

Ar žinote, ką iš tikrųjų mėgsta skaityti mūsų vaikai? Kaip atitraukti paauglį nuo švytinčio ekrano ir panardinti į magišką skaitomos knygos pasaulį? Kokie yra inovatyvūs skaitymo skatinimo ir literatūros pažinimo būdai? Kaip atrodo ir kuria vaikų rašytojai? Ir kaip jie susiranda savo knygos iliustratorius?

2017-10-04
Akcija „Metų knygos rinkimai 2017“Šį spalį, kaip ir kasmet nuo 2005 metų, rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.

2017-09-28
Monika Levickaitė. Laipteliu žemiau, laipteliu aukščiau


Augau aš Mažeikių namo kieme, kuriame tilpo visas mano kūrybos pasaulis: tėčio medžio dirbtuvės, mamos sukarpytos paklodės ir vaikiškos mano rašytos knygos iš 12 puslapių, susegtos „krokodilu“. Tada užsiniaukė gimnazijos debesis ir pritildė vidinius troškimus iki MUTE režimo. Pabudau tik sulaukusi dvidešimt ketverių, išgirdusi rebefingo sesijos metu skambantį raginimą: „Dabar pabandykit pajausti, kuo jūs iš pačių širdies gelmių norite užsiimti.“ Rašymas ‒ mušė galvoj, toks tylus, bet lyg ėduonis landus sąžinės priekaištas. Kreivais žingsniais, su ryžto pritekliais ir nepritekliais, prasibrovusi pro baimes, aš atgaivinau paauglystėje užčiauptą norą kurti tekstus. Jau dvidešimt septynis kartus užpūčiau gimtadienio žvakutę, pakeičiau penkis vienas už kitą keistesnius darbus, šimtus kartų patyriau, ko patirt ne visada norėjau, bet laikas man padėjo prisijaukinti save, subrandinti savo kūrybos raiškos būdus ir jų nesigėdyti, o tik jais dalytis bei leisti gyventi patiems. Monika Levickaitė

2017-09-06
Rašytojas Justinas Žilinskas: „Knyga „Melų medis“ – neplokščias detektyvas“Tarp visos gausios verstinės literatūros paaugliams paklysti lengva. Kiekvienas viršelis žada nepakartojamus nuotykius, paslaptis, įspūdžius, magiją, o žiūrėk, čia tik pirma ciklo knyga, yra dar trys, o gal keturios. Todėl ir Frances Hardinge „Melų medį“ (Nieko rimto, 2017) atsiverčiau atsargiai (tik perskaitęs visą sužinojau, kad ji gavusi porą rimtų apdovanojimų), ir netrukus, kad ir kaip banaliai tai beskambėtų, nebegalėjau padėti į šalį.

2017-08-28
„Raganos sūnus“ – knyga apie žodžius, galingiausius iš kerų

Raganos sūnus: romanas / Kelly Barnhill; iš anglų kalbos vertė Nijolė Regina Chijenienė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 349 p. – ISBN 978-609-441-437-4


Kas dieną mus supa tūkstančiai, jei ne šimtai tūkstančių žodžių – kai kurie mūsų pačių, kiti skirti mums. Žodžių galia ypatinga, jie gali ir padrąsinti, ir įskaudinti. Juk juos vartoti taip paprasta, ne veltui mokomės nuo pat gimimo. O kurie žodžiai gelia skaudžiau – ar tie, kuriuos išgirsti, ar tie, kuriuos perskaitai? Užrašytus ir degančius ant savo odos...

 
Naujienų archyvas


 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.