Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Naujienos
2018-06-19
Gretos Alice komiksų paroda „Mėlynasis krokodilas“


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia užsukti į jaunosios kartos iliustruotojos Gretos Alice (1992 m.) komiksų parodą, skirtą ir vaikams, ir jau ūgtelėjusiems komiksų mėgėjams.

2018-06-19
Gintarė Adomaitytė. Apie tris knygas, kurios nei pataikauja, nei maivosi


„Vasara tais metais pasitaikė ypač karšta. Saulė tarsi auksaspalvio gintaro gabalas kybojo virš medžių viršūnių, be atvangos kaitindama ir kepindama visa, kas gyva. Nesulaukdamos lietaus samanos pamažu išbluko, o Pelėnui reikėdavo vis giliau ir giliau eiti į girią, kad rastų išsirpusių žemuogių.

2018-06-18
Dr. Aloyzo Petriko literatūrinės premijos įteikimas už geriausią knygą vaikams ir jaunimui


Birželio 28 d. 17.30 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g.6, Vilnius) vyks literatūros vakaras, kurio metu bus įteikta Dr. Aloyzo Petriko literatūrinė premija už geriausią knygą vaikams ir jaunimui. Pirmąja dr. Aloyzo Petriko literatūrine premija bus apdovanotos dvi autorės – Jurga Vilė ir Lina Itagaki už komiksų knygą vaikams ir jaunimui „Sibiro haiku“ (leidykla „Aukso žuvys“).

2018-06-05
Rašytoja K. Sabaliauskaitė moksleivius kviečia dalyvauti rašinio konkurse


Jau ketvirtus metus iš eilės rašytoja Kristina Sabaliauskaitė kartu su leidykla „Baltos lankos“ kviečia 8–12 klasių ir jas atitinkančių gimnazijos klasių moksleivius išbandyti jėgas trumpųjų rašinių konkurse, kasmet sulaukiančiame vis didesnio susidomėjimo.

2018-06-01
Su prasidėjusia vasara grįžta „Skaitymo iššūkis“


Milžiniško populiarumo sulaukęs, širdis užkariavęs ir kasmet vis daugiau skaitytojų įtraukiantis „Skaitymo iššūkis“ nuo birželio pirmosios dienos vėl kviečia visus literatūros mylėtojus pasigalynėti su savimi, atsiversti mylimas knygas ir įveikti 5 skaitymo užduotis.

2018-05-25
Poetui Vytautui Stankui įteikta premija už kūrybą apie Vilnių


Už kūrybą apie Vilnių sostinės Rotušėje meras Remigijus Šimašius apdovanojo „Poezijos pavasario“ laureatą Vytautą Stankų. Poetas itin populiarus tarp jaunųjų vilniečių, dažnai visi norintys netelpa į jo rengiamus improvizuotus poezijos skaitymus įvairiose sostinės kavinėse. Autoriui atiteko speciali Vilniaus mero premija – 2 tūkst. eurų.

2018-05-25
Gabrielė Aputytė. Prie Ivangėnų, arba keturios savaitės archeologinėje ekspedicijoje


Esu Gabrielė Aputytė, Tauragės „Versmės“ gimnazijos „trečiokė“, kilusi iš širdžiai mielo Lomių krašto. Kaip ir dauguma jaunų žmonių vis dar ieškau, vis dar mokausi gyventi. Tikiu, kad laimę galima rasti mažuose, bet tikruose dalykuose. Todėl ir ieškau tikrumo keliaudama, fotografuodama, stebėdama gamtą ir žmones.

2018-05-17
Rašytojas Justinas Žilinskas – Martyno Vainilaičio premijos laureatasGegužės 12 dieną poeto Martyno Vainilaičio sodyboje Vaitakarčmio kaime (Varėnos r.) vyko 6-asis vaikų meninės kūrybos festivalis „Susitikimas ežio dvare“, kurį organizavo Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

2018-05-08
Aloyzo Petriko literatūrinė premija paskirta knygos „Sibiro haiku“ autorėms


Pirmąja dr. Aloyzo Petriko literatūrine premija bus apdovanotos dvi autorės – Jurga Vilė ir Lina Itagaki už komiksų knygą vaikams „Sibiro haiku“ (leidykla „Aukso žuvys“). Premijos steigėjas ir mecenatas – verslininkas dr. Aloyzas Petrikas, JAV bei Lietuvos aukštųjų medicinos technologijų korporacijos „Vitta Corporation“ prezidentas.

2018-04-25
Vertėjo darbas – ilgos valandos pokalbių tik su verčiamu tekstu
Pasirodžius naujai knygai apie jos autorių ir dailininką kalbama daugiausiai. Vis dėlto jeigu knygą parašė užsienio autorius, kad ją galėtume skaityti gimtąja kalba, didelį darbą turi atlikti ir vertėjai.

 
 1 2 Pirmyn -> 
Naujienų archyvas


 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.