Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Naujienos
2016-09-22
Valstybiniame jaunimo teatre – edukacinė savaitė „Šekspyras gyvas“


Š. m. rugsėjo 26–30 dienomis Valstybinis jaunimo teatras, bendradarbiaudamas su Britų Taryba Lietuvoje, Vilniaus miesto ir rajono mokyklų mokytojus bei moksleivius kviečia į edukacinę savaitę „Šekspyras gyvas“.

2016-09-22
Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė. Pirmoji Profesorės Rasos knygaRecenzijos pavadinime klaidos nėra. Tai iš tiesų Profesorės, o ne profesorės knyga. Profesorė Rasa – gimnazistė, gavusi užduotį sukurti rašinį apie įdomiausias vasaros atostogas. Kodėl Profesorė? Taip Rasą ėmė pravardžiuoti, kai darželyje paprašė enciklopedijos apie varles. Rašo Profesorė Rasa apie vasarą, kada jai sukako dešimt. Rašinys išsiplečia iki knygos. „Žaliojo namo paslaptis“ – taip ši knyga pavadinta. Tik paslaptis knygoje ne viena.

2016-09-20
Netrukus pasirodys „Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso“ knygos


Jau antrus metus iš eilės vyksta „Paauglių ir jaunimo literatūros konkursas“. Konkursą inicijavusi leidykla „Alma littera“ tris geriausius konkurso kūrinius jau netrukus išleis atskiromis knygomis.

2016-09-12
„Bernardinai.lt“ skelbia G. Morkūno vardo esė konkursą


VšĮ „Bernardinai.lt“, remiama Lietuvos kultūros tarybos, kartu su partnere VšĮ „Literatūra ir menas“ bei rėmėjais – autorinių antspaudų studija „Ekslibris.lt“, leidykla „Alma littera“, leidykla „Aštuntoji diena“, Lietuvos nacionaliniu dramos teatru ir kt. – kviečia dalyvauti „G. Morkūno vardo esė konkurse“ ir siųsti savo esė.

2016-08-31
Moksleivių rašinių konkursas „Tai yra laisvė“

Šiais metais pažymimos Lietuvai ir Švedijai svarbios sukaktys: prieš 25 metus tarp šių šalių buvo atkurti diplomatiniai santykiai, prieš 20 metų priimtas Lietuvos žiniasklaidos laisves reglamentuojantis Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymas ir net prieš 250 metų (1766 m.) Švedijoje priimtas pirmasis pasaulyje nepriklausomos spaudos aktas. Šia proga Švedijos ambasada kviečia Lietuvos 10-12 klasių moksleivius pasidalyti mintimis apie tai, ką reiškia žodis „laisvė“, ką reiškia gyventi laisvoje šalyje, turėti galimybę laisvai reikšti mintis.

2016-08-30
Vytautas Varanius. Gijimo procesas

Čia nėra didvyrių: romanas / Anna Seidl; iš vokiečių kalbos vertė Arvydas Makštutis. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015. – 277 p. – ISBN 978-9986-39-866-0
 
Prisimenu skaitytą Otfrydo Proislerio ir Vladimiro Železnikovo pokalbį apie vaikų / paauglių literatūrą, kurio metu jiedu diskutuoja apie problemų vaizdavimą literatūroje, jų kilmę bei ribas. Nerodyti sukrečiančios realybės Proislerį skatina karo metų patirtis. Železnikovą – priešingai – skaudžios patirtys skatina kalbėti. Anot jo, „literatūra turi atlikti dar vieną svarbią funkciją – padėti susivokti“[1].

2016-08-19
Neringa Mikalauskienė. Kelias į mokyklą pagal Malalą

Aš esu Malala: mergina, kuri kovojo už teisę į mokslą ir buvo pašauta Talibano / Malala Yousafzai su Christina Lamb; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Virbickienė. – Vilnius: Alma littera, 2014. – 326 p. – ISBN 978-609-01-1570-1
 

 

Malala Yousafzai ‒ jauniausia Nobelio taikos premijos laureatė. Šią premiją ji gavo būdama septyniolikos, 2012-aisiais. Per premijos įteikimo ceremoniją Malala kalbėjo taip:

2016-08-16
Moksleiviai rinks geriausią „Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso“ knygą


Jau antrus metus iš eilės Lietuvos moksleiviai ir speciali komisija rinks geriausią „Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso“ knygą. Šio konkurso tikslas – skatinti jaunimo literatūros raidą ir papildyti literatūros lobyną originaliais lietuvių autorių kūriniais.

2016-08-09
Australų rašytoja Allison Tait – apie „Kartografo kronikas“, kūrybą ir tinklaraštininkų „draugus kompiuteryje“


Australų rašytoja Allison Tait parašė įvairių žanrų kūrinių, daugiau nei 20 metų rašė žurnalams, laikraščiams. Jos knygą „Lenktynės iki pasaulio krašto“ jau išleido daug pasaulio leidyklų, tarp jų ir „Nieko rimto“. Tai pirmoji trilogijos „Kartografo kronikos“ knyga, surinkusi nemažą būrį gerbėjų ne tik Australijoje.

 
Naujienų archyvas


 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.