Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija įteikta rašytojai Dainai Opolskaitei
2017-04-03


 
  
Balandžio 2 d. Nacionaliniame dramos teatre vykusioje Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija. Ji atiteko rašytojai Dainai Opolskaitei ir literatūrologei Loretai Jakonytei.


Premijas laureatėms įteikė Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas.

Rašytojai Dainai Opolskaitei premija skirta už kūrybą vaikams ir jauno žmogaus savasties paieškas  o literatūrologei Loretai Jakonytei – už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą ir skaitymą.Vaikų literatūros premija įteikta D. Opolskaitei. Nuotr. E. Baliutavičiūtės

Pastaraisiais metais rašytoja, Vilkaviškio rajono Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokytoja lituanistė, D. Opolskaitė išleido dvi knygas – „Eksperimentas gyventi“ bei „Ir vienąkart, Riči“. Pastaroji paskelbta geriausia leidyklos „Alma littera“ surengto paauglių ir jaunimo literatūros konkurso knyga.

Savo kūryboje rašytoja kelia aktualias paauglių ir visuomenės problemas, knygose aktualinamos atsakomybės už savo veiksmus, tiesos ieškojimo ir gynimo, draugystės, atjautos ir kt. temos. D. Opolskaitė pasakoja apie labai sudėtingą, sunkų jauno žmogaus virsmą, jo atkaklias savasties paieškas.

Loreta Jakonytė – žinoma literatūrologė, humanitarinių mokslų daktarė, ne vienerius metus didelį dėmesį skyrė ir nuosekliai tyrinėjo lietuvių vaikų literatūrą, yra parašiusi daugybę svarių mokslinių straipsnių, nagrinėjančių vaikų literatūros problemas.

Premijos laureatus išrinko švietimo ir mokslo ministrės įsakymu sudaryta atrankos komisija.

Šios premijos tikslai – skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams ir jaunimui skirtas knygas. Taip pat įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškąsias ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.

Dviejų dalių premija skiriama už nuopelnus vaikų literatūros srityje (60 MGL) ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje (40 MGL). Premija teikiama kasmet balandžio 2-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Vaikų literatūros premiją 2004 metais įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija. 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.