Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Madeleine LʹEngle „Laiko vingis“Laiko vingis: romanas / Madeleine LʹEngle; iš anglų kalbos vertė Gediminas Auškalnis. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 172 p. – ISBN 978-609-01-3172-5

Megės Miuri gyvenimas gerokai keistas. Jos šeimoje tik dešimtmečiai broliai dvyniai ir gražuolė mama atrodo normalūs. Jaunėlis Čarlzas apdovanotas neįprastu intelektu, bet visų laikomas keistuoliu ir kvaileliu. Pati Megė neranda bendros kalbos su bendraamžiais, mokytojais ir net pati su savimi. O jos mylimas tėtis iškeliavęs vykdyti slaptos užduoties ir dingęs.

Padėti ieškoti pražuvėlio pasisiūlo keistoji kaimynė ponia Kaipji. Keliaudami keistaisiais laiko ir erdvės vingiais, skriedami iš planetos į planetą, Megė su Čarlzu bei jųdviejų draugu Kalvinu pasiekia tamsos ir šalčio pasaulį, kuriame viešpatauja visa ryjantis blogis. Ar trijulė kaip nors išvengs gūdžiojo tamsos šešėlio, atimančio iš žmonių savarankišką mąstymą? Ar jiems pavyks rasti dingusį tėvą, išvaduoti jį ir išgelbėti visą pasaulį nuo grėsmingai artėjančio blogio?

Įspūdingi ir pavojingi nuotykiai, meistriškai sudėliotas siužetas ir unikali pasakojimo atmosfera.

Madeleine LʹEngle (Madlina LʹEnglė) gimė Niujorke ir mokėsi Smito koledže. Parašė daugiau nei 60 populiarių, visuotinai pripažintų knygų vaikams ir suaugusiesiems: romanų, esė rinkinių, pjesių ir eilėraščių. Turbūt žinomiausi jos kūriniai yra romas „Laiko vingis“, laimėjęs Niuberio mdalį, garsioji knygų serija apie Ostinų šeimą ir žymioji autobiografija „Krosviko žurnalas“. Rašytoja yra pelniusi Nacionalinės anglų kalbos mokytojų tarybos įsteigtą ALAN premiją už milžinišką indėlį į vaikų literatūrą ir Amerikos bibliotekų asociacijos teikiamą Margaret A. Edwards apdovanojimą už viso gyvenimo laimėjimus.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.