Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Naujienos
2017-06-08
Sigutė Ach: „Gera literatūra – tai ilgai veikiantys burtai“


 
 
Į knygynų lentynas grįžta jau klasika tapusi prancūzų autoriaus Christiano Bobino ypatingo jautrumo istorija „Džiugė“. Lengva, jauki ir šviesi knygelė apie svajotoją Albeną šįkart skaitytojus džiugins ne tik puikiu tekstu, bet ir dailininkės Sigutės Ach iliustracijomis.

2017-05-12
Gyvenimas ant stogų Katherine Rundell „Stoglaipiuose“

   Stoglaipiai: apysaka / Katherine Rundell; iliustravo Terry Fan; iš anglų kalbos vertė Violeta Palčinskaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 237 p. – ISBN 978-609-441-393-3
 

Daugybėje klasikinių vaikų ir paauglių knygų tėvai – problema, kurios atsikratoma dar kūrinio pradžioje. Gyvenimas tampa įdomus – tiesa, ir gerokai sudėtingesnis – kai jų nebėra šalia. Ne veltui pasakojimai apie našlaičius tokie populiarūs – pradedant Charleso Dickenso, baigiant J. K. Rowling kūriniais. Nereti ir siužetai, kuriuose vaikai turi tik vieną iš tėvų (pvz., „Bado žaidynės“, „Saulėlydis“).

2017-05-11
Projektas „Skaitome Vilnių“: galima skaityti dar daugiau Vilniaus


 
Jau antrus metus gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, įvairiose Vilniaus viešose vietose ant grindinio atsiranda projekto „Skaitome Vilnių“ užrašytų citatų. Tai – Vilniui ir visai Lietuvai svarbių žmonių eilėraščių eilutės.

2017-05-08
Paskelbtas reikšmingiausių lietuviškų knygų šimtukasGegužės 7-ąją Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo paskelbtas reikšmingiausių lietuviškų vaikų, paauglių ir jaunimo knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“.

2017-05-03
Literatūrinės slinktys Žemynos gimnazijojeBalandžio 20 dieną Vilniaus Žemynos gimnazijos bibliotekoje vyko susitikimas su Jaunųjų rašytojų festivalio „Literatūrinės slinktys“ dalyviais. Buvo pristatoma jaunoji rašytoja Monika Baltrušaitytė ir festivalio koordinatorius Juozas Žitkauskas bei festivalio organizatorių išleistas knygelių rinkinys „Literatūrinės slinktys“.

2017-04-19
2017-ųjų metų „Pirmosios knygos“ konkurso rezultataiJau žinomi „Pirmosios knygos“ konkurso, kurį skelbia Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, nugalėtojai.

2017-04-14
Mėgstamiausių 2016 m. knygų penketukaiLietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas bei Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kvietė moksleivius rinkti 2016 m. perskaitytų mėgstamiausių knygų penketukus.

2017-04-03
Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija įteikta rašytojai Dainai Opolskaitei


 
  
Balandžio 2 d. Nacionaliniame dramos teatre vykusioje Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija. Ji atiteko rašytojai Dainai Opolskaitei ir literatūrologei Loretai Jakonytei.

2017-03-30
Paskelbtos reikšmingiausios 2016 metų knygos vaikams ir paaugliams

 
Kovo 30 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamente Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus atstovai paskelbė reikšmingiausias 2016 metų knygas vaikams ir paaugliams.

 
Naujienų archyvas
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.