Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Archyvas

  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017-05-12  Gyvenimas ant stogų Katherine Rundell „Stoglaipiuose“

   Stoglaipiai: apysaka / Katherine Rundell; iliustravo Terry Fan; iš anglų kalbos vertė Violeta Palčinskaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 237 p. – ISBN 978-609-441-393-3
 

Daugybėje klasikinių vaikų ir paauglių knygų tėvai – problema, kurios atsikratoma dar kūrinio pradžioje. Gyvenimas tampa įdomus – tiesa, ir gerokai sudėtingesnis – kai jų nebėra šalia. Ne veltui pasakojimai apie našlaičius tokie populiarūs – pradedant Charleso Dickenso, baigiant J. K. Rowling kūriniais. Nereti ir siužetai, kuriuose vaikai turi tik vieną iš tėvų (pvz., „Bado žaidynės“, „Saulėlydis“).

2017-05-11  Projektas „Skaitome Vilnių“: galima skaityti dar daugiau Vilniaus


 
Jau antrus metus gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, įvairiose Vilniaus viešose vietose ant grindinio atsiranda projekto „Skaitome Vilnių“ užrašytų citatų. Tai – Vilniui ir visai Lietuvai svarbių žmonių eilėraščių eilutės.

2017-05-08  Paskelbtas reikšmingiausių lietuviškų knygų šimtukasGegužės 7-ąją Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo paskelbtas reikšmingiausių lietuviškų vaikų, paauglių ir jaunimo knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“.

2017-05-05  Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2017“


Š. m. gegužės 14–28 dienomis vyks  tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2017“. Tai iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, rengiamas Lietuvos Rašytojų sąjungos. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

2017-05-03  Literatūrinės slinktys Žemynos gimnazijojeBalandžio 20 dieną Vilniaus Žemynos gimnazijos bibliotekoje vyko susitikimas su Jaunųjų rašytojų festivalio „Literatūrinės slinktys“ dalyviais. Buvo pristatoma jaunoji rašytoja Monika Baltrušaitytė ir festivalio koordinatorius Juozas Žitkauskas bei festivalio organizatorių išleistas knygelių rinkinys „Literatūrinės slinktys“.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.