Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Vilniaus knygų mugė 2020
2020-02-05


Atšventusi savo dvidešimtmetį, 2020-uosius metus Vilniaus knygų mugė pasitiks su Jono Meko mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Mugė verčia naują puslapį ir kviečia ieškoti naujų atvirų saviraiškos formų, eksperimentuoti, kurti tai, kas aktualu, įdomu ir svarbu kiekvienam iš mūsų.


Vasario 20–23 d. mugė taps nekasdienių susitikimų, pokalbių, nuomonių, nesibaigiančių atradimų vieta, kur laukiami visi – nes „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“ (J. Mekas).

Šių metų Jaunųjų skaitytojų salės atsinaujinimą žymi ir jai skirtas vaizdinis stilius. Jį specialiai Vilniaus knygų mugei paruošė iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė, sukūrusi vizualinį identitetą ir 2020-ųjų Bolonijos vaikų knygų mugei, kuri pripažįstama svarbiausia pasaulyje vaikų literatūros, iliustracijos ir leidybos srityje.

„Logotipe vaizduojama riedučiais lekianti knyga. Figūra iš nuostabos sustoja ties Jaunųjų skaitytojų sale. Mano žinutė lankytojams – akimirkai sustoti ir leisti sau būti nustebintiems knygų pasaulio. Identitetą papildanti iliustracija – skaitančių žmonių figūrų bokštas – primena, kad knygos padeda augti ir pamatyti vis platesnius horizontus“, – sako Rasa.

Jaunųjų skaitytojų salė šiemet kvies ne tik mažiausius skaitytojus, bet ir jaunimą. Vaikų scenoje vyks linksmi knygų pristatymai, trumpos diskusijos „Šortukai“, koncertai, žaidimai. Nauja Kūrybos erdvė be formulių kvies į įvairias kūrybines dirbtuves su knygų autoriais ir iliustruotojais, veiks visų pamėgta Bibliotekų erdvė ir joje – Jaunimo taškas, kuriame bus visiškai aišku, kad „skaityti yra kieta“ o „pavardės nuo viršelio“ ragins dalyvauti pokalbiuose. Knygų šalies programa sudomins parodomis ir renginiais su garsiausiais pasaulio iliustruotojais, o leidyklų stenduose kaip visuomet skaitytojų lauks naujausios knygos. Taigi, sustoti šioje salėje bus tikrai verta.

Ne vienerius metus Vilniaus knygų mugėje Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Tai skaitymo, bendravimo ir susitikimų vieta, skirta jaunimui.

Šiais metais Bibliotekų erdvė pasipildys dar vienu labai svarbiu ir išskirtiniu akcentu – Jaunimo tašku. Būtent šiame taške vyks pagrindiniai renginiai, skirti jaunimui ir paaugliams – susitikimai su mėgstamais rašytojais, pokalbiai ir diskusijos apie literatūrą, skaitymą ir ne tik. Jaunimo taškas – nauja iniciatyva Vilniaus knygų mugėje, jos kūrėjai: Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos bibliotekų draugija, mugės organizatoriai ir rašytojas Tomas Dirgėla.

Bibliotekų erdvė vėl kvies į daugybę edukacinių užsiėmimų. Čia bus galima susipažinti su knygų kūrimu, patiems įsirišti knygą, pasigaminti ne vieną unikalų knygos skirtuką, atspaudą ar sudalyvauti ekslibrisų kūrybinėse dirbtuvėse, rašymo laboratorijoje, čia bus speciali vieta istorijų skaitymui ir pasakojimui. Bibliotekų erdvėje tikrai įsitikinsite, kad skaityti gali visi.

Bibliotekų erdvę ir Jaunimo tašką rasite Jaunųjų skaitytojų salėje.
 

Kultūrinių renginių programa.


Mugės dienos ir darbo laikas

Vasario 20 d., ketvirtadienis, 10.00–19.00 val. BIČIULIŲ DIENA

Vasario 21 d., penktadienis, 10.00–21.00 val. PENKTADIENIS BE FORMULIŲ

Vasario 22 d., šeštadienis, 10.00–21.00 val. ATVIRŲ PASIMATYMŲ DIENA*

Vasario 23 d., sekmadienis, 10.00–17.00 val. ŠEIMOS SEKMADIENIS

*nuo 21:00 val. iki 23:00 val. Muzikos salėje vyks specialus renginys „Naktis mugėje“

 

Daugiau informacijos rasite čia: https://www.vilniausknygumuge.lt/

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.