Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Sulaukusi 78 metų mirė vokiečių rašytoja Mirjam Pressler
2019-01-23Sulaukusi 78 metų 2019 m. sausio 16 d. mirė vokiečių rašytoja Mirjam Pressler, išgarsėjusi savo problemų prozos romanais paaugliams. Lietuviškai galime skaityti dvi jos knygas paaugliams – „Kartusis šokoladas“ ir „Kai ateina laimė, pasiūlyk jai kėdę“.


M. Pressler gimė 1940 m. birželio 18 dieną. Būsimoji rašytoja ir vertėja augo ne su savo motina, Vokietijos žyde, bet buvo globojama vaikų, vėliau krikščionių globėjų namuose ir apie savo žydišką kilmę sužinojo palaipsniui. Po mokyklos baigimo studijavo vizualiuosius menus ir anglų bei prancūzų kalbas, kurį laiką buvo išvykusi į Izraelį ir gyveno bendruomeniniame ūkyje, vadinamajame kibuce, vėliau grįžo į Vokietiją.

Jos, kaip rašytojos, kelias šiek tiek primena „Hario Poterio“ kūrėjos Joanne Rowling. M. Pressler pradėjo rašyti sulaukusi 39 metų, iki tol dirbo įvairius paprastus darbus, viena augino tris dukteris. O šiandien ji laikoma viena reikšmingiausių Vokietijos vaikų ir jaunimo literatūros autorių, yra pripažinta vertėja. Ji ne kartą buvo nominuota reikšmingiausiam vaikų literatūros apdovanojimui – H. Ch. Anderseno medaliui, o 2016 m. net buvo patekusi į trumpąjį šio apdovanojimo sąrašą.

Daugiau skaitykite čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.