Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Akvilina Cicėnaitė – paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laureatė
2015-10-05

Spalio 1 d. paaiškėjo pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja. Ja tapo Akvilina Cicėnaitė, konkursui pateikusi knygą „Niujorko respublika“. Renginio metu nugalėtojai įteiktas pagrindinis 2900 eurų apdovanojimas.


Į pirmojo paauglių ir jaunimo literatūros konkurso Lietuvoje finalą iš 26 originalių rankraščių buvo atrinkti trys geriausiais pripažinti kūriniai. Tai A. Cicėnaitės „Niujorko respublika“, Rebekos Unos „Atjunk“ ir Dainos Opolskaitės „Eksperimentas gyventi“. Komisiją, vertinusią kūrinius, sudarė vaikų literatūros tyrinėtojas Kęstutis Urba, literatūros kritikė Danguolė Šakavičiūtė, rašytojos Gintarė Adomaitytė ir Renata Šerelytė, mokytoja Niujorko respublika: romanas / Akvilina Cicėnaitė. – Vilnius: Alma littera, 2015. – 221 p. – Leidyklos „Alma littera“ 2014 m. skelbto pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laimėtoja. – ISBN 978-609-01-1897-9metodininkė Violeta Juodelienė. Tačiau knygą-nugalėtoją lygiomis teisėmis rinko ne vien komisija, bet ir jaunieji ekspertai – svarbiausi šio konkurso knygų skaitytojai.

„Niujorko respublika“ – tai pasakojimas apie dvi seseris, du brolius, jų draugus ir skirtingus jų likimus. Apie Vilnių, paukščius, pirmąją meilę ir pirmuosius nepriklausomybės metus. Apie dideles permainas. Ir Niujorko respubliką, apie kurią žino tik Beatričė su Oskaru.

„Savo knygoje „Niujorko respublika“ grįžau į praeitį, Lietuvos nepriklausomybės pradžios ir savo paauglystės metus. Nebuvau tikra, ar tema bus aktuali šiandienos paaugliams, bet tikėjau, kad rašyti apie tą laiką reikia ir verta. ˂...˃ Rašydama negalvojau nei apie konkursą, nei apie apdovanojimus. Šios knygos rašymas buvo magiškas mane į praeitį nukėlęs ir daug jausmų sužadinęs veiksmas, ir jau vien tai yra didžiulė dovana“, – teigia konkurso nugalėtoja.

Pernai Lietuvoje buvo paskelbtas pirmasis paauglių ir jaunimo literatūros konkursas. Šio konkurso tikslas – papildyti paauglių literatūros lobyną originaliais lietuvių autorių kūriniais. Konkursą inicijavusi leidykla „Alma littera“ tris geriausius konkurso kūrinius išleido atskiromis knygomis.

Paskelbtas ir antrasis šalyje paauglių ir jaunimo literatūros konkursas. Savo rankraščius jam visi dalyviai gali teikti nuo šių metų spalio 1 d. iki 2016 m. birželio 1 d.
 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.