Forumas
Labas, ką skaitai?
 

Apklausa

 

Metų knyga – Ilonos Ežerinytės apysaka „Skiriama Rivai“
2020-02-24Vasario 21 d. Vilniaus knygų mugėje paskelbti penkioliktą kartą vykusios akcijos „Metų knygos rinkimai“ nugalėtojai. Knygų paaugliams kategorijoje 2019-ųjų Metų knyga išrinkta Ilonos Ežerinytės apysaka „Skiriama Rivai“, išleido „Dominicus Lituanus“.


Literatūros ekspertas doc. dr. Kęstutis Urba apie šią knygą rašo: „Apysakos siužetas pagrįstas persikėlimo laike principu. Paauglys Dovas su tėvu, talentingu pianistu, iš mūsų laikų patenka į XIX a. pabaigos Lietuvos miestelį, vadinamąjį štetlą. Persikėlimo tikslas – surasti tuomet parašyto ir dar antgamtiškai neužkrėsto muzikinio kūrinio rankraštį. Tačiau kitame laike plėtojami ne tik detektyvu dvelkiantys nuotykiai, bet ir vyksta tėvo bei sūnaus suartėjimas, prasideda meilės istorija, susipažįstama su tų metų buitimi, aplinka, žydų kultūra ir tradicijomis. Moderni knygos detalė – muzikos intarpai, kurių galima pasiklausyti nuskaičius QR kodą. Kompozitorius – Gediminas Kalinas.“

 


Metų knygą paaugliams skaitytojai rinko iš knygų ketvertuko: Ežerinytė Ilona „Skiriama Rivai“ (Dominicus Lituanus, 2018), Landsbergis Vytautas V. „Žalčių karalienė“ (Dominicus Lituanus, 2019), Meškauskaitė Audronė, Venislovaitė Aurina, iliustr. Dagilė Inga „Istorijos skanėstai“  (Žalias kalnas, 2018) ir Zylė Kotryna „Sukeistas“ (Aukso žuvys, 2019).

Vaikų ir paauglių knygas atrinko komisijos pirmininkas vaikų literatūros ekspertas doc. dr. Kęstutis Urba,  Eglė Baliutavičiūtė (Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vyriausioji tyrėja), dr. Aurelija Gritėnienė (Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro vyresnioji specialistė), Rita Karpavičienė (Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja), Danguolė Šakavičiūtė (literatūros kritikė).

Šiuose Metų knygos rinkimuose dalyvavo šiuolaikinių lietuvių autorių knygos, išleistos nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. iki 2019 m. rugpjūčio 31 d.

Šiemet Metų knygos buvo renkamos keturiose kategorijose: vaikų knygų, paauglių knygų, knygų suaugusiesiems ir suaugusiųjų poezijos. Balsuoti už ekspertų atrinktas knygas buvo galima Metų knygos rinkimų interneto svetainėje, taip pat siųsti laiškus elektroniniu ir paprastu paštu. Šį kartą už visas kategorijas iš viso balsavo 25 882 skaitytojai.

 Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuotą akciją „Metų knygos rinkimai“ rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija.

2020 metų akcija „Metų knygos rinkimai“ bus skelbiama šių metų rudenį.

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.